Nyala

Nyala (Tragelaphus angasii) güney Afrika olan antilop grubundan. Bergnyala bazen Flachlandnyala veya ova nyala olarak adlandırılır.

Nyala uzun antilop en nadir türlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Sıkı koruma tedbirleri altındadır.
Içindekiler

1 Görünüm
2 Yaygınlaştırma
Hayat 3 Yollu
Dört üreme

Görünüm

Bu antiloplar 140 cm vücut uzunluğu ve 110 cm omuz yüksekliği ulaşır. Ağırlığı 125-55 kg, erkeklerde dişilere oranla çok daha büyük ve ağırdır.

Dişi ve erkekler öncelikle kendi vücut rengi farklılık temelinde olabilir: daha büyük erkeklerde renkli kayrak-gri ve beyaz ucu ile sağlanır Sarmal bükümlü boynuzları,dişileriseağırlı olarak kahverengi kırmızımsı gibidir. Nyalaların 18 dar beyaz şeritleri vardır. Erkek omurgası kaplı uzun bir erektil yele de var, ve midenin arka bacakları yele için boğazından asılıdır. Bu özellik diğer birçok antilop türleri ayıran. gür kuyruk altındaki her iki cinste de beyazdır.
Nyala Dağılımı alanı

Içinde Nyala Mozambik , Zimbabve ve çok kuzeydoğusunda Güney Afrika yayıldı. Ayrıca milli park tanıtıldı Botswana onlar yerli değildi ve Güney Afrika. Onlar yoğun çalı suyun yakınında yaşamayı tercih etmişlerdir..
hayat

Dişiler küçük sürüler halinde yaşarlarken, erkeklerde tektir.

Üreme

Dişiler yedi aylık bir gebelik döneminden sonra bir yavru dünyaya doğurur. Ova nyalalarının maksimum yaşı yaklaşık 16 yıldır.

viikipedia

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir