Malawi

Ngara

Latince Adı: Aulonocara stuartgranti (Ngara) Coğrafik Kökeni: Ngara ve Mdoka Yaşam Alanı: Su yüzeyi ile kayalıklar arası Beslenme Biçimi: Etçil. louboutin pas cher ugg soldes asics france Davranış Biçimi: Barışçıl Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif Yüzme Seviyesi: Orta Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha gösterişlili,büyük ve renkli olurlar. soldes timberland Fjallraven Kanken mini ugg boot outlet […]

Yakop

Latince Adı: Aulonocara jacopfreibergi Habitatı ve Anavatanı: Malawi gölünün kayalık mağara bölgeleri Beslenme Biçimi: Etçil Davranış Biçimi: Agresif Kendi Türlerine Davranışı: Orta derece agresif Yüzme Seviyesi: Dip-orta seviye Cinsiyet Ayrımı: Dişiler solgun renkli iken, chaussure asics Nike Roshe Run soldes erkekler çok renkli ve genellikle koyu çivit mavisi renginde olurlar. nike sb Mochilas Kanken Big basket air jordan soldes Üreme: Dişiler ortalama 40 adet yumurtayı 22 – 26 gün ağızda kuluçka yapar Sıcaklık: 25 – 26 °C En Fazla Büyüdüğü Boy: Erkekler 15cm,dişiler daha küçük olur. Mochilas Fjallraven new balance femme basket nike tn soldes En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt Su Sertliği: Sert pH: 7.8 -8.6 Zorluk Seviyesi: 3 Genel Yorum: 25 – 26 °C derecenin çok az üstü ve altındaki sıcaklıklara toleransları vardır. new balance running timberland pas cher ugg bottes Sularına biraz tuz eklenebilir ama onsuzda sağlıklıdırlar.

Sarı İmparator

Latince Adı:Aulonocara baenschi Habitatı:Malawi gölünün iç kısımları.Kumluk,kayalık geçiş bölgeleri,8 – 20 metre derinliklerinde bulunurlar. adidas stan smith Pas Cher chausson ugg adidas zx flux Beslenme Biçimi:Etçil.Küçük su canlıları. chaussure timberland homme ugg australia avis bottes ugg Kendi Türlerine Davranışı:Barışçıl Davranış Biçimi:Barışçıl Üreme : Dişiler ortalama 20 ile 25 adet yumurtayı ağızda kuluçka yaparlar. nike air zoom pegasus adidas ultra boost nike roshe run 2017 Sıcaklık: 24 °C – 28 °C En Fazla Büyüdüğü Boy:Erkekler 11 cm ile 12cm arası,dişiler 7 cm ile 9 cm arası. nike air max tn soldes adidas zx ugg australia bottes Su Sertliği:Çok sert pH: 7.2 – 8.2 Yüzme Seviyesi:Her seviyede yüzebilirler.

Borleyi

ı» Malawi Cichlidleri \ Copadichromis borleyi (Kadango) Latince Adı: Copadichromis borleyi Coğrafik Kökeni: Malawi Gölü’nün kıyı şeridi boyunca hemen hemen her kayalık alan. adidas zx pas cher Yaşam Alanı: Kayalık, orta – sığ derinlik. nike air max flyknit ultra 2.0 nellikle Beslenme Biçimi: Hem etçil Hem otçul, doğada ger plaktonlarla beslenir. nike pour homme pas cher Davranış Biçimi: Barışçıl Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif. Yüzme Seviyesi: Taban – Orta Cinsiyet Ayrımı: Erkeğin parlak turuncu bir vücudu ve koyu mavi/mor bir kafası vardır. Dişiler ve gençlerin gri vücutları, turuncu ya da sarı yüzgeçleri vardır. ugg soldes 2017 https://www.goldufo.com Üreme: Başarılı bir üretim için bir erkeğe 3-4 dişi düşmesi tavsiye edilir. Adidas Soldes ugg soldes Yumurtlama genellikle kaya veya düz bir yüzeyin üzerinde olur. blade and soul gold Dişiler ortalama 50-60 adet yumurtayı 30 gün ağızda kuluçka yaparlar. kanken rucksack Yavrular artemia ve ezilmiş pul yemle beslenebilir. nike air max command soldes Sıcaklık: 24°C – 26°C En Fazla Büyüdüğü Boy: 15 cm. En Az Akvaryum Hacmi: 200 litre. adidas femme Su Sertliği: Orta – Çok sert pH: 8.0 -8.5 Zorluk Seviyesi: 2 Genel Yorum: Malawi Gölü’nün büyük güzel cichlidlerinden biridir. adidas femme air jordan soldes Çok yumuşak huylu bir türdür, cinsel olarak aktif olmayan birden fazla dişi ve erkek aynı akvaryumda tutulabilir. Erkekler kur esnasında hafif agresif olurlar. İlk kez 1960 yılında Iles tarafından keşfedilmiş ve başlangıçta Haplochromis borleyi olarak bilinmiştir. nike pour homme pas cher Daha kaliteli ve hızlı büyüyen balıklar için düzenli su değişimi ve tank bakımı yapılmalıdır.

Malawi Golden

Anavatanı Malawi Gölü’nün kayalık kıyıları olan bu balık 15 cm. nike air max 1 ugg bottes asics gel lyte 3 boya erişebilir. adidas superstar pas cher Saldırgan bir balık olan auratus, karma akvaryumlarda beslenmemelidir. nike air max 1 Bitkisel ve hayvansal beslenirler. ugg mini bailey button pH 7 olmalıdır. soldes timberland 22-26C sıcaklığı severler. Fjallraven Kanken Sales ugg pas cher nike air max pas cher Bakımı tecrübe isteyen bu balık için en az 100 litrelik bir akvaryum gerekir. ugg pour homme nike air max tavas nike air max thea Dişiler yumurtalarını ağızlarında taşırlar. nike air max femme Üretimi çok zor değildir. timberland homme Bir çift auratus, kısa surede tüm akvaryumun egemenliğini ele geçirebilir.

Demasoni

LATİNCE ADI Pseudotropheus demasoni YAŞAM ALANI Malawi Gölü’nün derin kayalık kesimleri. fjallraven rucksack BESLENME BİÇİMİ Otçul DAVRANIŞ BİÇİMİ Agresif-kendi türüne orta derecede agresif YÜZME SEVİYESİ Dip-orta. timberland earthkeepers bottes buy ffxiv Items CİNSİYET AYIRIMI Erkeklerin rengi daha canlı ve daha koyudur, siyahları daha fazladır. new balance avis Dişilerin ise renkleri daha sönüktür. ugg pour homme Erkeklerin kafa yapıları dişilere göre daha yüzeyseldir. adidas superstar femme Dişilerin kafa yapıları ise daha ovaldir. Aynı batın yavrularda erkekler biraz daha büyük, dişiler ise biraz daha küçük olurlar. adidas ultra boost asics soldes Chaussures adidas running ÜREMESİ Dişiler ağızda kuluçka yaparlar. ugg boots bailey new balance soldes Erkek dişi oranının 1/5 olması önerilir. SICAKLIK 25 °C – 26 °C EN FAZLA BÜYÜDÜĞÜ BOY 10cm. Compra Mochilas Kanken EN AZ AKVARYUM HACMİ 120 litre.

Ahli

Latince Adı: Sciaenochromis ahli Habitatı ve Anavatanı: Malawi Gölü’nün yarı kayalık yarı kumluk kesimleri Beslenme Biçimi: Etçil Davranış Biçimi: Orta derecede agresif Kendi Türlerine Davranısı: Agresif Üreme: Dişiler yaklaşık 20 gün ağızda kuluçka yaparlar Erkek dişi oranının 1/5 olması önerilir Sıcaklık: 25 – 26 °C En Fazla Büyüdüğü Boy: 17-18cm En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt Su Sertliği: Sert pH: 77- 85 Davranış Biçimi: Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir En Fazla Büyüdüğü Boy: Genellikle bu boya gelmesi zorken, nike chaussure bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir En Az Akvaryum Hacmi:Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, nike roshe run hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir Cinsiyet ayrımı: Yaklaşık 1 yılda cinsel oldunluğa ulaşan erkekler metalik mavinin tonlarını taşırlar Erkeklerde kafa bölgesinden yayılanrenklenme 6 ayda başlar, nike air max 90 femme 2017 12 aya kadar sürer Beslenme: En uygunu dondurulmuş canlı yemlerdir Dondurulmuş yem bulunamıyorsa, kıyılmış karides, midye ve balık etleri de verilebilir Gerekli akvaryum şartları ve bakımı: Taşlarla saklanma yerleri oluşturulmuş geniş akvaryumlarda diğer benzer boy ve beslenme alışkanlığındaki Malawi çiklitleriyle beraber bakılabilirler Bitkilere zaman zaman zarar verebilirler Erkekler, diğer mavi Afrika çiklitlerine karşı çok saldırgandır Hangi türden olursa olsun, chaussure timberland pas cher akvaryumda sadece bir tane mavi renkli Malawi erkeği bulunmalıdır 1 Ahli erkeğine en az 3 Ahli dişisi düşmelidir Erkek balık tarafından sürekli kovalanan dişiler için akvaryumda taşlarla saklanma yerleri oluşturmak gerekir Ahli, soldes nike air max pas cher küçük balıklarla bir araya konmamalıdır Üreme: Yumurtlamadan sonra erkek dişiyi çok hırpalayabilir; yumurtlama akvaryumunda dişi için mutlaka bolca saklanma yeri olmalıdır Bir seferde ortalama 50-60 yumurta bırakılır Genellikle ancak yaklaşık 1/4’ü dişi çıkan yavrular, eşitsiz büyüme eğilimindedirler Kardeşler arası yamyamlığı engellemek için yavruları düzenli aralıklarla boylarına göre ayırmak gerekir; aksi halde yavrular arasında hiç dişi kalmayabilir Boyları erkeklere göre küçük olan dişiler, ilk önce yem olurlar Bu türü satın alırken,

Yunus

Sarı Prenses