Gökkuşağı İspinozu

(Erytrura Gouldiae-Goldian Finch- Diamant de Gould, Gould-Amadine) Menşei : Avustralya Habitat : Su kenarına yakın; otlak, çalılık ve bozkırlarda insan yerleşim alanlarından uzak yerlerde, koloniler halinde yaşar. nike air max 1 Dayanıklılık : Dayanıklı. asics gel kinsei 6 Boyutları : 12-14 cm. Ağırlık : 16-17 gr. adidas superstar 2 soldes Ötüş : Zayıf, melodili. Cinsiyet […]

Bayağı Kuzgun

Bayağı kuzgun Vikipedi, özgür ansiklopedi Atla: kullan, ara Vikipedi:Taksokutu Bayağı kuzgun Korunma durumu: Asgari endişe (LC) Corvus corax corax (Kpjas).jpg Bilimsel sınıflandırma Alem: Animalia (Hayvanlar) Şube: Chordata (Kordalılar) Sınıf: Aves (Kuşlar) Takım: Passeriformes (Ötücü kuşlar) Familya: Corvidae (Kargagiller) Cins: Corvus Tür: C. corax Binominal adı Corvus corax Linnaeus, 1758 Dış bağlantılar Commons-logo.svg Wikimedia Commons’ta Bayağı […]

Yalı Çapkını

Yalıçapkınıgiller (Alcedinidae), gökkuzgunları (Coraciiformes) takımına ait bir kuş familyasıdır. Familya üyeleri tüm dünyada yayılış gösterirler. Afrika’dan Avustralya’ya kadar olan bölgede bulunurlar. bottes ugg pas cher Tek tür Alcedo atthis Avrupa’da ve kuzey Asya’da görülür (İngilizcesi kingfisher). Familyanın kökeninin aslen Asya olduğu sanılmaktadır. Başları büyük, boyunları kısa, gaga uzun ve kuvvetlidir. Ormanlar ve sulak alanlar yayıldıkları bölgelerdir. nike tn nike air max 1 Böcekler, sürüngenler ve balıklarla beslenirler. nike air max thea Yuvaları toprakta dikine, galeriler şeklinde ya da ağaç kovuklarındadır. Yavrular yumurtadan çıktıklarında çıplaktırlar. Suda yaşayanlar aniden suya dalarlar. nike air max 90 femme 2017 Üreme bölgeleri genel olarak tatlısu kenarlarıdır,kısmen deniz kıyısında da bulunabilir,yuvalarını kum duvarlara açtığı oyuklara yapar. nike pour homme pas cher Bulunduğu yerler Gediz Deltası,İzmir-Bakırçay Deltası,Muğla-Güllük,Muğla-Bodrum,Mersin,Ankara mogan,eymir gölü. ugg noir pas cher Aynı zamanda Adana’nın Mersin’e doğru yer alan bölümlerinde sulak (su kanalları vb.) alanlarda da yaşar. ugg homme pas cher Ayrıca İstanbul boğazında da görülmüştür.İzmir alsancak pasaport vapur iskelesinin arka duvarında ve körfez içindeki mendirekte de gözlemlenmiştir.Yerli bir kuş türüdür,göç olayı yaşamamaktadır. Yalıçapkını sulak alanlarda suya dalarak yakaladığı balıklarla beslenir.Ayrıca 1.3 saniyede avını yakalayabilme yeteneğine sahiptir. Genellikle sesiyle kendini farkettirir,aynı zamanda havada asılı kalabilen bir kuş türüdür.Dimdik tüner ya daöne doğru eğilir,genellikle uçuş esnasında öter,avlanma esnasında havada asılı kalarak avını tespit eder ve dik bir şekilde dalışa geçerek avını yakalar,avını kolay yutabilmesi için avını baş tarafında yani kılçıklarının yönünde yutar. Yerel AdlarYalı çapkını-mavi çapkın,yalıcı / Denizli (wolfkenan) Bahri (Kazım Çapacı) Yerel adı: Rivayete göre, kuşu havada asılı kalırken gören yalılarda oturan genç bayanlar “vayy çapkına bak,bizi gözlüyor” demişler ve o günlerden sonra da kuşun adı çapkına çıkmıştır. Ünlü şarkıcı Suavi bu kuşdan esinlenerek yalıçapkını adında bir şarkı da yapmıştır.

Gri Taçlı Turna

Afrika’da yaşayan gri taçlı turna, ugg bailey button kara taçlı turnanın akrabasıdır.Gri taçlı turna ve kara taçlı turna, nike huarache ağaçlara yuva yapan tek turna türleridir. basket new balance Bu özelliklerinin nedeni, Soldes 2017 Asics uzun arka parmaklarının dalları kavrayabilmesidir.

Sülün

Sülün, tavuksular (Galliformes) takımında bulunan büyük bir kuş grubundaki kuşlara verilen genel addır. bottes timberland pas cher 11 cinsi ve 35 türü bulunan sülünlerin erkekleri ve dişileri birbirine benzemez. timberland soldes Erkek sülünlerin daha parlak renkli tüyleri ve uzun kuyrukları vardır. bns gold En çok bilinen bayağı sülün (Phasianus colchicus) dünya üzerinde hem doğal alanlarda […]

Tropik Kuşlar

iki ayaklı, sıcak kanlı, omurgalıve yumurta ile üreyen hayvanlar sınıfı.

Yaklaşık 10.000 civarında yaşayan türüyle en kalabalık tetrapod omurgalıları oluştururlar. Kuzey Kutbundan Güney Kutbuna dünya üzerindeki tüm ekosistemlerde yaşarlar. Boyutları arı sinek kuşunda 5 cm ile deve kuşunda 2,7 m’ye kadar değişir. Bulunan fosillere göre kuşlar, yaklaşık 150-200 milyon yıl önce, Jura Devri‘nde dinozorlardan gelmektedir. Bilinen ilk kuş Jura Devri’nin sonlarında yaklaşık 155-150 milyon yıl önce yaşamış olan Archaeopteryx ‘tir.

Kuşlar, diğer canlı alemlerinden farklı olarak bazı özelliklere sahiptir. İlk sabit sıcaklıklı canlılar olma özelliğini taşırlar. Belirgin özellik olarak, üyelerinin tümü, diğer hiçbir hayvan grubunda görülmeyen tüylerle kaplıdır. Ön üyeleri kanatlara dönüşmüştür ve arka üyelerdeki kemikler intertarsal eklem oluşturacak şekilde dizilmiştir. Trake ve bronşlarının bulunduğu yerde çok gelişmiş bir ses kutuları vardır. Sert kabuklu yumurta bırakırlar ve kuluçkaya yatarlar. Embriyo, yumurta kabuğu ve amniyon zarı ile çevrilidir. Kuşların tam işlev gören, karmaşık ve gelişmiş, büyük ve küçük dolaşım sistemleri vardır.

vikipedi

Sultan Papağanı

En çok tercih edilen evcil kuş türlerinden biri olan Sultan Papağanı, Avustralya kökenlidir. Latince ismi Nymphicus hollandicu’ dur.

İsminden deanlaşıldığı gibi; bu kuşlar doğal ülkeleri olan Avustralya’dan gezginciler sayesinde Hollanda’ya götürülmüş olup, burada da daha sonra ilk olarak “üretimine” geçilmiştir ve dünyaya ihraç edilmiştir. Hala günümüzde de PetShop’lardaki Sultancıkların bir çoğu Hollanda’dan getirtilmektedir.

Ülkemizde ilk zamanlar muhabbet kuşu beslemekle başlayan evcil kuş sahipliği daha sonra alternatif arayışlar sonucu insanları bu türe yönlendirmiştir. Sultan Papağanlarının üst türü Paraket adı verilen türdür.

En çok beslenen türleri ise Lutino’lar ile Gray’lerdir. Rengarenk tüyleriyle ayırt edilen bir çok Sultan çeşitleri bulunmaktadır. Fakat hepsi genel olarak boy, kilo vb özellikler bakımından aynıdırlar.

sultancik.com

Sülfür Kakadu

Endonezya bölgesi anavatanlarıdır. Aşırı ilgi isteyen papağanlardır. Doğal ortamda sürüler halinde yaşayan kakadular, kendini ailenin bir ferdi olarak kabul ettiğinden devamlı ilgi odağı olmak ister. Bu nedenle bakımları biraz zordur. Boyları 30-32 cm. olup, ortalama ömürleri 50 yıldır. Erkeklerin göz rengi dişiler göre daha koyudur.
Konuşmaları diğer büyük papağanlara göre sınırlıdır. Çok net olmasa da, ne söyledikleri anlaşılır.
Tohumlar,meyve ve sebzeler ana besin maddelerini oluşturular. Meyve ve sebzeleri tüketmede tutucu olabilirler.
Başta PBFD olmak üzere bazı enfeksiyon hastalıklarına karşı, türe özgü bir hassasiyetleri vardır. Bu nedenle satın alırken dikkatli olunmalıdır. Strese girip tüy yolma davranış bozukluğu göstermeye de, diğer büyük papağanlara göre kakadularda daha sık rastlanır.

evcilshop.com